Журналісти видання «Кавіль Ньюз», останні дні працювали над тим, щоб дізнатися, яким чином інформація, що має бути під грифом «таємно, для службового використання» потрапляє до головного редактора порталу «Гроза Ньюз» Павла Білецького? І, здається, її надають не останні люди в місцевій поліції.

Дані, про які ми говоримо – це чутливі дані. Які не можуть бути згідно Закону України “Про захист персональних даних” поширені без вашої згоди. Але, схоже, в Ужгороді діє налагоджена конспірологічна схема по “зливанню” забороненої інформації третім особам, а саме сайту “Гроза Ньюз”. За подібні дії передбачена кримінальна відповідальність, але сайт безперебійно ширить цю інформаію, щеб пак, якщо співпрацюєш з правоохоронними органами…

Співпраця з джерелом в журналістиці – це нормальне явище. Ми, колеги, розуміємо це, як ніхто інший. Але, якщо ця співпраця – налагоджений незаконний інформаційний бізнес, що побудований на “зливанні” третім особам інформацію, що є і має бути таємною – це вже нахабне порушення Закону.

Хто ж насмілився налагодити підпільний інформаційніий бізнес? 

Питання водночас і складне, але і необхідне для вивчення, що ми і зробили. Проаналізувавши новини, що з’являлися за останні місяці на сайті “Гроза Ньюз”, з нашого боку правомірно припустити, що дані до редактора Павла Білецького потрапляють через керівника одного із департаментів поліції Ужгорода. Якого саме – ми напишемо пізніше. Поки що про те, як працює ця схема.

Редактор видання називає тих, хто йому передає незаконні дані то «джерелом» то «читачами», які, за дивним збігом постійно опиняються в центрі подій, і тут же квапляться розповісти про все саме цьому виданню.

Ми б і не звернули увагу на цей сайт, якби він сам не продемонстрував свою причетність до правоохоронних органів.

Все почалося із перекрученої новини щодо «Справи Боброва». Інформація про нічну подію першою з’явиться саме на порталі «Гроза Ньюз». І лишень через сім годин на офіційній сторінці «Патрульної поліції Ужгорода та Мукачева». В цьому легко пересвідчитись. Ось фотознімок, що це підтверджує.

Редактор порталу «Гроза Ньюз» публікує новину о 9:46

PRINT

На офіційній сторінці поліції новина з’явиться лишень о 16:58.

patrulna-policija

Ця новина якщо і могла з’явитися раніше – то на сторінках офіційного сайту поліції, але там в цей день взагалі жодної згадки про “Справу Боброва”. Ось перелік усіх новин за 12 вересня, коли і почали ширити перекручену інформацію.

usi-novyny-sayt-police

Це значить, що фотографії, інформація про нічний випадок, державні номери авто, імена та прізвище учасника, могла з’явитися у видання тільки за допомогою третьої особи. На “Грозі Ньюз” майже всі новини з’являються за допомогою сторонніх, приписуючи до кожної такої новини, мовляв: “повідомили перехожі», «повідомили читачі», складається враження, що усі лишень і читають «Грозу Ньюз» і одразу ж передають деталі події в редакцію. Але чи не брешу у виданні, коли пишуть про вигаданих, фантомних, неіснуючих читачів?

Легко пересвідчитись. На прикладі гучної новини, щодо екс-керівника ДАІ Ужгорода Олексія Співака. Знову ж таки, першим інформацію щодо наміру очолити “ключову посаду в поліції”публікує саме портал «Гроза Ньюз», посилаючись на джерело, яке сидить в Національній Полції. На цей раз вже відкрито зазначаючи: «…повідомило джерело з ГУНП у Закарпатській області».

dzerelo-v-gu-np

Звернемо увагу на те, що джерело засіло в Національній полції Закарпаття і не джерельце, а джерело великого масштабу. Оскільки у звичайних патрульних навряд чи буде інформація про те, що в місто навідалися детективи з НАБУ. Ось новина про детективів, яка також з’являється на порталі не без допомоги втаємниченого «джерела». Але про подію з НАБУ, навряд чи буде така точність, як щодо події про екс-головного ДАІвця. В той раз напишуть менш конкретніше – “повідомляє джерело з силових структур”…

dzerelo2

 

Ми звернулися за поясненнями і до керівника Закарпатської поліції, і до керівника патрульної поліції м. Ужгорода та Мукачева, і до редактора видання. Поки що відповіді не отримали. Якщо і не отримаємо – будемо звертатися до Генеральної прокуратури та СБУ. Адже дуже важливо встановити, хто ж це таємне “джерело”. Адже персональні дані, фактично знаходяться в руках особи, яка жодного відношення до поліції немає. І хто зна, як ними можуть скористатися вже завтра. Під прицілом кожен ужгородець.

До кого приведе наше розслідування, дізнаєтеся вже зовсім скоро, а поки що – ПІДПИСУЙТЕСЯ на сторінку “Кавіль Ньюз” у Фейсбук. Ми готуємо наступну порцію скандальних розслідувань, що можуть виявити справжніх негідників.

5 КОМЕНТАРІВ

Залишити відгук