17 річна спортсменка здобула перемогу і в загальному підняла 237 кг, що вище за її залікові підходи. 

Закарпаття представляла студентка факультету суспільних наук Ужгородського національного університету Вілія Палагусинець (тренер Андрій Федорішко).

Пауерліфтинг – силовий вид спорту, у якому підіймають штангу.

Зважаючи на те, що це всього лише другий старт 17-річної спортсменки (у грудні вона стала чемпіонкою області), її виступ на всеукраїнському помості виявився надзвичайно вдалим.

Закарпатська-пауерліфтинг
Фото: “Закарпаття.нет”

У присіданні вона успішно виконала два підходи, справилась із вагою й у третьому, але через невелику похибку двоє суддів вагу не зарахували. У жимі лежачи й тязі вона результативно використала усі три залікові підходи, перевершивши свої особисті досягнення, і з сумою триборства 237,5 кг, що вище за її попередній кращий результат на 37,5 кг, стала чемпіонкою серед  дівчат у ваговій категорії до 84 кг.

Зараз Вілія готується до виступу на чемпіонатах України з жиму лежачи й класичного пауерліфтингу, що пройдуть відповідно у Мукачеві та Луцьку.

Абсолютною переможницею серед дівчат стала Дар”я Лазебна з Донецької області, яка зібрала у сумі триборства 340 кг, виступаючи у ваговій категорії до 52 кг (130+85+125). Срібна призерка абсолютної першості – Руслана Краснова, також представниця Донецького краю, виступаючи у в/к до 63 кг вона показала результат 370 кг: 150+80+140. Замикає трійку абсолютих призерок Наталія Лиса з Хмельниччини, яка виступала у цій же в/к, але показала результат у 357,5 кг (145+75+137,5).
Кращою серед юніорок стала коломиянка, бронзова призерка чемпіонату Європи, Віра Бобошко. Її результат у сумі триборства, показаний у в/к до 63 кг, став найбільшим серед жінок і склав 470 кг (190+110+170). Друге місце у цій в/к та третє в абсолютному заліку посіла представниця Дніпропетровської області Наталія Пізняк – 400 кг(160+92,5+147,5).

За результатами змагань складено юніорську та юнацьку збірні України, які будуть представляти нашу Батьківщину на Чемпіонаті Європи серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок, який відбудеться з 7 по 11 квітня у місті Орошхаза, Венгрія та на Чемпіонаті світу серед юнаків та дівчат, юніорів та юнірок, який пройде з 30 серпня по 6 вересня у Празі, Чехія.

Коментарі відсутні

Залишити відгук